TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Účastníme se Dnů elektronové mikroskopie 2021

Letošní Dny elektronové mikroskopie (DEM) připomínají 70 let od sestrojení prvního československého přístroje. U již pátého ročníku samozřejmě nechybí ani TESCAN. 

 

Přestože se vzhledem k pandemickým opatřením konají DEM převážně online, připravili jsme spolu s ostatními partnery bohatý a atraktivní program. Kde všude se tedy můžete s TESCANem a jeho zástupci potkat?

DEM odstartují ve středu 14. dubna v 16:00 panelovou diskusí pro odbornou veřejnost, věnovanou výzvám elektronové mikroskopie. Diskuse se zúčastní Ondřej Křivánek, světově uznávaný vědec, momentálně žijící v USA. Registrace není potřeba. Panelovou diskusi můžete sledovat na tomto odkaze.

Od 17 do 18 hodin se bude konat online přednáška našeho zákazníka CDV – Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. Beton z mravenčí perspektivy. Jak se dostane kus silnice pod elektronový mikroskop a co všechno jeho prostřednictvím v CDV analyzují, prozradí účastníkům Aleš Frýbort. Online přednáška na YouTube, následná diskuse přes MS Teams. Registrujte se na tomto odkaze.

Ve stejný den se ve 20 hodin koná i online panelová diskuse Elektronová mikroskopie, od historie po současnost, které se zúčastní CEO TESCAN ORSAY HOLDINGu Jaroslav Klíma. Jaké byly začátky tohoto oboru? Jaká je situace dnes, po 70 letech? A co přinese budoucnost? Na tyto a další otázky bude pan Klíma hledat odpovědi spolu s dalšími diskutujícími. Registrace není potřeba. Panelovou diskusi můžete sledovat na tomto odkaze.

Naše účast pokračuje i ve čtvrtek 15. dubna, kdy se v 19 hodin můžete těšit na online diskusi Uplatnění v oboru elektronové mikroskopie. Na své si tak přijdou zejména zájemci o práci v oboru, který již desetiletí posouvá hranice lidského poznání. Za TESCAN se zúčastní Antonín Sedláček, generální ředitel TESCANu Brno. Diskuse bude trvat 60 minut. Registrace není potřeba. Panelovou diskusi sledujte na tomto odkaze.

Kromě online programu bude Dny elektronové mikroskopie po celou dobu konání připomínat nanostruktura na náměstí Svobody. Více než 6 metrů vysoká průchozí polokoule bude vyzdobena snímky z elektronových mikroskopů. Poutavou nanostrukturu bude do 18. dubna doprovázet panelová výstava Brno pod drobnohledem.

Koho neodradí aprílové počasí, může se pomocí aplikace Loxper vydat na šestikilometrovou procházku po stopách historie elektronových mikroskopů v Brně. Trasa nabízí 8 zastávek s úkoly a šiframi, začíná na Malinovského náměstí a končí u Technického muzea v Brně.

“Dlouhodobě se snažíme propagovat náš obor v Brně a potažmo v celém regionu. Nenecháme si ujít žádnou příležitost pro smysluplnou spolupráci v této oblasti, ať již s historiky, vinaři, místními zákazníky nebo zástupci města Brna. Dny elektronové mikroskopie jsou pro nás již tradiční akcí, která se však rok od roku zlepšuje a posouvá vpřed,” uvedl Maroš Karabinoš, marketingový ředitel TOH.

Do online diskusí se můžete přihlásit prostřednictvím odkazů na oficiálním webu dem.brno.cz, kde najdete i kompletní program.

 

14.04.2021