TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

TESCAN: Hrdý zlatý člen Československé mikroskopické společnosti

TESCAN, celosvětově uznávaný výrobce elektronových mikroskopů, je od roku 2015 zlatým členem Československé mikroskopické společnosti (ČSMS). Tato výjimečná pozice upozorňuje na roli, kterou TESCAN hraje v podpoře a rozvoji mikroskopických oborů, jak v České republice a na Slovensku, tak na celém světě.

ČSMS je prestižní společnost, které sjednocuje vědecké, pedagogické, technické a odborné pracovníky v oblasti mikroskopie. Společnost má za cíl zvyšovat úroveň mikroskopických oborů, rozvíjet je a vzdělávat nastupující generaci vědců. Pro dosažení těchto cílů vytváří prostředí podporující spolupráci a výměnu znalostí.

Jako zlatý člen ČSMS se TESCAN nejen podílí na rozvoji mikroskopie v České republice a na Slovensku, ale také hraje klíčovou roli v mezinárodní mikroskopické komunitě. ČSMS je totiž členem European Microscopy Society (EMS) a International Federation of Societies for Microscopy (IFSM), což činí společnost součástí většího globálního kontextu.

TESCAN na Multinational Congres on Microscopy (MCM)

„Jsme hrdí na naše partnerství s TESCANem, který je jedním z předních hráčů v oblasti elektronové mikroskopie. Naše společné úsilí nám umožňuje dosahovat společné ambiciózní cíle a posouvat hranice vědeckého poznání,“ komentuje Kamila Hrubanová z ČSMS.

Barbora Novosadová, zástupkyně TESCANu, dodává: „Jsme nadšení, že můžeme být součástí projektů s globálním dosahem a přispívat tak ke komunitě mikroskopie. Naše zkušenosti z vývoje a výroby špičkových přístrojů nám umožňují být na čele technologických a vědeckých objevů.“

Každoročně pořádané česko-slovenské konference, odborné kurzy a výroční ocenění pro významné osobnosti mikroskopie jsou jen některými z aktivit, které ČSMS pořádá. Společnost je také spolupořadatelem významného mezinárodního kongresu – Multinational Congres on Microscopy (MCM), kde se setkávají odborníci z celého světa.

TESCAN pokračuje v podpoře mikroskopického výzkumu a vzdělávání nové generace vědců, a tím si získává důvěru a uznání na národní i mezinárodní úrovni. Společnost je důkazem, že vědecký pokrok jde ruku v ruce s výjimečnými partnerstvími a sdílením znalostí.

 

05.10.2023