TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Účastníme se 12. ročníku mezinárodní konference aluminium a neželezné kovy

Konference ALUMINIUM a NEŽELEZNÉ KOVY 2022 proběhne od 18. do 21. října v zámeckém hotelu Hrubá Skála v Českém ráji a TESCAN na ní budou reprezentovat Hanka Tesařová, Head of Global Materials Science Applications, a Michal Klášterecký Area Sales Manager. Hanka do programu přispěje svou přednáškou s názvem „Prozkoumejte novou vrstvu informací pomocí selektivních kontrastních metod BSE TESCAN CLARA Field-Free UHR-SEM“ ve čtvrtek 20. 10. v 15:10.

Akce je prostor pro sdílení poznatků při řešení výrobních problémů vztahujících se ke zpracování neželezných kovů a jejich slitin. Účastníky se seznámí se zaváděním nových materiálů a technologií, nekonvenčních neželezných materiálů, práškových a kompozitních materiálů atd. Také získají poznatky z vývoje a výzkumu v oblasti metalografie a zkoušení materiálů.

Součástí programu je i soutěž „Nejlepší barevná a černobílá fotografie struktury neželezných kovů“, do které jsme se zapojili dvěma snímky. Prvním je Slitina Pt92W8 – řez materiálem (citlivé mřížky) drátového tenzometru, který se používá pro měření mechanického napětí v materiálu např. lopatky leteckých motorů. Na druhém snímku je  Slitina Cu7Ni2Si1Cr – vzorek vyrobený 3D tiskem – tato slitina se používá v aplikacích, kde jsou požadované dobré elektrické a teplené vlastnosti spolu s vysokými mechanickými vlastnostmi.

19.10.2022