TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

TESCAN představil novinku: elektronový mikroskop TESCAN CLARA

Nový rastrovací elektronový mikroskop TESCAN CLARA posouvá hranice charakterizace materiálů s jedinečným detekčním systémem, umožňujícím získání pokročilého materiálového kontrastu.

TESCAN CLARA, rastrovací elektronový mikroskop s ultra vysokým rozlišením, vychází z technologicky vyspělé platformy TESCAN S8000, ale je vybaven vylepšeným detekčním systémem In-Beam, který umožňuje rychlejší zobrazování (vyšší signál z detektorů In-Beam) při nízkých energiích svazku. Rovněž bylo zdokonaleno zobrazovací rozlišení na 1,4 nm při 1 keV a 1,2 nm při 1 keV (s BDM). Věříme, že všechna tato vylepšení pomohou maximalizovat úspěch tohoto neobyčejně všestranného mikroskopu, navrženého s ohledem na potřeby vědců v oblasti materiálů a poskytujícího nekompromisní výkon v celé řadě různých typů materiálů.

Díky lepšímu rozlišení, než je jeden nanometr, odhalí TESCAN CLARA i ty nejjemnější detaily o struktuře materiálu. Unikátní optika Wide Field Optics (TM), specifická pro TESCAN, umožní rychle lokalizovat oblasti zájmu na velmi nízkém zvětšení a následně tuto oblast pro pochopení vnitřního uspořádání zvětšit.

TESCAN CLARA také nabízí vynikající rozlišení při nízkých energiích, což je ideální pro zobrazování citlivých a nevodivých vzorků a také pro měření topografie povrchu. TESCAN CLARA je výtečnou volbou pro analytická centra a laboratoře pro výzkum materiálů, které ocení nejen rozlišení na nízkých energiích, ale také širší nabídku metod pro výběr signálů sekundárních a zpětně odražených elektronů k prozkoumání všech informací, jež vzorek může poskytnout.

Přestože elektronová optika systému byla navržena především pro zobrazování, komora mikroskopu je optimalizována pro integraci velkého množství analytických detektorů a spektrometrů, což umožní přizpůsobit konfiguraci tak, aby vyhovovala konkrétní aplikaci, a poskytuje flexibilitu při provádění složitějších experimentů.

Nová generace hardwaru a elektronové optiky činí z TESCAN CLARA cenný přínos pro jakékoli centrální analytické laboratoře, laboratoře pro charakterizaci materiálů nebo pro kontrolu kvality v průmyslu. Intuitivní a modulární uživatelské rozhraní lze přizpůsobit potřebám každého operátora, což pomáhá urychlit jejich individuální pracovní proces. Nastavovací procedury a snadné dosažení optimálních zobrazovacích podmínek umožňují začínajícím uživatelům nasnímat obrázky ve vysoké kvalitě a lépe zpřístupnit pokročilejší funkce.

TESCAN CLARA je navržený jako neimerzní vysokorozlišovací mikroskop, aby vyhovoval potřebám víceúčelových mikroskopických center se zájmem o morfologickou a kompoziční analýzu širokého spektra materiálů v mikro- a nanoměřítku. Díky jedinečné In-Beam detekci se jedná o vysoce flexibilní mikroskop, nabízející pokročilé zobrazovací funkce, které jsou ceněny napříč vědními obory. „Jsme přesvědčeni, že TESCAN CLARA bude známý nejen pro své vysoké analytické schopnosti, ale také díky své spolehlivosti a snadnému použití, což je zákazníky vysoce ceněno,“ řekl Petr Klímek, produktový manažer společnosti TESCAN.

Bruno Janssens, vedoucí produktové skupiny společnosti TESCAN, dodal: „Těšíme se, až představíme nové analytické portfolio společnosti TESCAN – počínaje TESCAN CLARA, uvedeným na Microscopy & Microanalysis 2019 v Portlandu. Tento mikroskop je schopný zvládnout i ty nejnáročnější scénáře a aplikace od pokročilých materiálů. Je ideální pro cokoli, jak pro špičkový výzkum, tak pro výuku.“

TESCAN CLARA pokračuje v hrdé historii společnosti TESCAN v poskytování špičkových mikroskopů s ohledem i na nejnáročnější požadavky. Objednávky mikroskopů TESCAN CLARA přijímá společnost TESCAN již nyní s plánovaným dodáním prvních systémů v prvním čtvrtletí 2020.

18.09.2019