TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

TESCAN se zúčastní konference ČSMS

Od 13. do 15. září bude probíhat Výroční konference Československé mikroskopické společnosti. Tradičním tématem budou nejnovější technologie v elektronové i optické mikroskopii. Jsme hrdí na to, že v rámci středečního programu vystoupí Ondřej Šulák, Product Marketing Director – Life Sciences.   

Tématem semináře Ondřeje Šuláka budou nejnovější trendy ve 3D SEM/FIB-SEM tomografii a zpracování dat biologických vzorků. Hlavní část bude věnována možnosti řešení FIB-SEM pro detailní strukturální analýzu včetně nejnovějších trendů s využitím FIB-SEM na bázi plazmy pro detailní analýzu třeba i větších objemů.

Současné trendy v elektronové mikroskopii se zaměřují na analýzu citlivých biologických vzorků, jako jsou třeba tkáně či buněčné kultury. Moderní design skenovacích elektronových mikroskopů (SEM) umožňuje pořizovat snímky při velmi nízkých energiích, které jsou klíčové pro zobrazení nanometrových struktur v těchto velmi citlivých biologických vzorcích. Kombinace skenovací elektronové mikroskopie s možností velmi přesného odemílání materiálu pomocí fokusovaného iontového svazku (Focused Ion Beam, FIB) otevírá širokou škálu možností pro studium vnitřních struktur. Systémy FIB-SEM jsou dnes široce používány nejen pro rutinní přípravu ultratenkých lamel pro analýzu v transmisních (prozařovacích) elektronových mikroskopech (TEM), ale také pro 3D strukturní analýzu a objemovou rekonstrukci jak při běžných, laboratorních podmínkách, tak i v kryogenních podmínkách při teplotě okolo -150°C.

„3D FIB-SEM tomografie je velmi vhodná a užitečná technika ve strukturní biologii umožňující vizualizaci různých buněčných membrán či organel v celém jejich objemu. Věřím, že toto téma zaujme zejména badatele, kteří chtějí zodpovědět otázky o principech různých biologických procesů,“ uvedl Ondřej Šulák.

Přednáška se koná 15. září v 10 hodin v Biologickém centru AVČR České Budějovice.  Akce se za TESCAN zúčastní také Area Sales Manager TOH Michal Klášterecký: „Jsem rád, že se letos můžeme opět potkat osobně. Výroční konference ČSMS je výjimečná akce jak z pohledu samotného programu, tak i doprovodného networkingu. Těším se na setkání s našimi partnery a celou mikroskopickou komunitou.“

 

 

3D FIB-SEM rekonstrukce s pokročilou segmentovanou vizualizací buněčných struktur. Žlutá barva označuje endoplazmatické retikulum, modrá mitochondrie a fialová buněčné jádro.

 

10.09.2021