TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Synthon využije elektronový mikroskop k vývoji léčiv

Brno, Česká republika, 7. července 2022 ― TESCAN ORSAY HOLDING oznamuje instalaci rastrovacího elektronového mikroskopu TESCAN VEGA G4 v české pobočce společnosti Synthon. 

Synthon je mezinárodní farmaceutická společnost zaměřená na vývoj, výrobu a vydávání licencí vysoce kvalitních generických a hybridních léků. Elektronový mikroskop slouží pro analýzu léčiv a je umístěn ve vývojové laboratoři v Blansku. 

„Po dlouhém hledání elektronového mikroskopu, který by odpovídal našim specifickým potřebám, charakteristickým pro farmaceutický průmysl, jsme se rozhodli pro TESCAN VEGA G4, který splnil všechny naše požadavky,“ uvedl Pavel Kalivoda, specialista výzkumného oddělení ve společnosti Synthon. A dodal: „TESCAN nám navíc vyšel velmi vstříc a speciálně upravil mikroskop i software pro naše pracovní postupy. Nyní jsme schopni analyzovat mnohem více vzorků, za kratší dobu a v mnohem vyšším rozlišení než kdykoli předtím.“

Synthon používá mikroskop k analýze aktivních farmaceutických složek (API), při přípravě nových léků a během vývojového procesu. Vzorky společnosti Synthon jsou léčiva převážně organického původu a skládají se z lehkých prvků, jako je uhlík, dusík a kyslík. Tyto prvky jsou obecně křehké a extrémně citlivé na elektronový paprsek. Pro analýzu těchto prvků je mikroskop TESCAN VEGA G4 vhodný díky režimu nízkého vakua a detektoru plynných sekundárních elektronů (GSD).

TESCAN VEGA v laboratoři Synthon

Jednou z nejčastějších aplikací je kontrola procesu lyofilizace, tedy sušení mrazem. „Naši odborníci jsou schopni zhodnotit kvalitu lyofilizačního procesu na základě mikrofotografií pořízených na mikroskopu TESCAN VEGA G4. Analýza lyofilizačního koláče spočívá v příčném řezu koláčem a poté v jeho zobrazení pomocí mikroskopu tak, abychom viděli střed vzorku i oba okraje,“ uvedl Pavel Kalivoda s tím, že se Synthonu podařilo zvýšit efektivitu celého procesu. „TESCAN speciálně pro nás upravil svůj software Image Snapper, který umožňuje spojování snímků s vysokým zvětšením do jednoho panoramatického snímku. Díky tomu můžeme provádět měření automaticky.“

„Jsme hrdí na to, že jsme partnerem společnosti Synthon, a podporujeme její strategický farmaceutický vývoj,“ uvedl Ondřej Šulák, ředitel produktového marketingu pro oblast věd o živé přírodě. „Tato vzájemná spolupráce je velmi přínosná pro obě strany – Synthon může těžit z naší aplikační podpory při optimalizaci a vytváření pracovních postupů. A TESCAN může díky úzké spolupráci sbírat důležitou zpětnou vazbu. Díky této kooperaci jsme schopni neustále vylepšovat naše řešení ve všech našich aplikačních oblastech,“ dodal Ondřej Šulák.

O Synthonu

Synthon je mezinárodní farmaceutická společnost, která se specializuje na vývoj a výrobu špičkových generických léčiv pro pacienty na celém světě. Inovativní výzkum a vývoj společnosti Synthon a její prokázaná schopnost vyrábět a distribuovat špičková farmaceutika jsou dobrým předpokladem pro pokračující rozvoj a upevnění pozice na trhu.  Pro více informací navštivte: www.synthon.com.

O TESCANu

TESCAN svým zákazníkům umožňuje výzkum a analýzu v nanorozlišení. Jeho řešení se uplatňují v geovědách, materiálových vědách, polovodičovém průmyslu a ve vědách o živé přírodě. Společnost má třicetiletou historii vývoje inovativních elektronových mikroskopů, mikrotomografů a souvisejících softwarových řešení pro uživatele z oblastí výzkumu a průmyslu. Svým úsilím si TESCAN získal vedoucí postavení v mikro- a nanotechnologiích.

Společnost TESCAN ORSAY HOLDING byla založena v roce 2013 jako výsledek dlouhodobé expanze a zakládání dceřiných společností po celém světě, včetně francouzské společnosti ORSAY PHYSICS, světového lídra v oblasti technologie iontových a elektronových paprsků. TESCAN ORSAY HOLDING udržuje své sídlo, výrobu, výzkum a vývoj v Brně. Každý mikroskop TESCAN je odborně vyráběn v Brně a dodáván zákazníkům po celém světě.

Další informace naleznete na adrese: www.tescan.cz.

11.07.2022