TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Světová elektronová mikroskopie v Brně – 16. ročník MCM

TESCAN je platinovým partnerem 16. mezinárodního mikroskopického kongresu MCM. Připojte se k nám a staňte se součástí jedinečného brněnského mikroskopického ekosystému. Cílem 16. MCM je spojit přední světové akademické vědce, výzkumné pracovníky, studenty a komerční sféru, aby mezi sebou sdíleli zkušenosti a výsledky svých výzkumů.

Máme velkou radost, že od 4. do 9. září nám bude patřit stánek číslo dvě v kongresových prostorách hotelu Best Western Premier Hotel International Brno. Budeme se zde potkávat s těmi, kteří se také zabývají výzkumem mikro a nano světa, předávat si nejčerstvější objevy a plánovat další spolupráci v oboru, který mění svět.

Do programu kongresu přispějeme již v pondělí 5. září. Nejprve workshopem Martina Slámy, Product Marketing Manager pro materiálové vědy, na téma Gain the maximum throughput with artifact-free surfaces for sample characterization by using high current plasma FIB-SEM. Registraci na workshop najdete zde. Vzápětí vystoupí Vratislav Košťál, Chief Product Officer, s přednáškou o našem dědictví v elektronové mikroskopii.

TESCAN se v rámci kongresu stal generálním partnerem charitativního běhu pro ParaCENTRUM Fenix a připravil pro účastníky 4,3 km dlouhou trasu na hrad Špilberk, nejslavnější brněnskou památku. Běh se uskuteční ve čtvrtek 8. září a veškeré vybrané finanční příspěvky pomohou lidem, kteří se vrací do života po úrazu míchy.

Ve stejný den přijde na řadu i náš druhý workshop, ve kterém se Ondřej Šulák, Product Marketing Director pro vědy o živé přírodě, bude věnovat tématu Apply optimized TESCAN CRYO FIB workflows for effortless CRYO TEM lamella preparation from your biological samples a technikám elektronové mikroskopie při nízkých teplotách. Zájemci o workshop se mohou přihlásit tady.

Na poslední den kongresu jsme přichystali návštěvu našeho výrobního závodu. Opravdu velmi nás těší projevený zájem o exkurzi, v tuto chvíli máme zcela naplněnou kapacitu. Děkujeme.

V průběhu kongresu si mohou jeho návštěvníci rezervovat provedení dema na analytických rastrovacích mikroskopech TESCAN CLARA a VEGA. Zájemci se mohou registrovat zde.

Těšíme se, že si z MCM přineseme spoustu novinek a zážitků. A také na atmosféru akce, na níž se v přátelském duchu setkávají největší experti svých oborů.

24.08.2022