TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Revoluce v mikrotomografii: TESCAN představuje Spectral CT, světově unikátní rozšíření micro-CT, které poskytuje informace o složení vzorků

Spectral CT je unikátní analytická metoda pro micro-CT zařízení, první svého druhu. Uživatelům poskytuje to nejlepší z nedestruktivního zobrazování in-situ a informace o chemickém složení vzorku – uvnitř i na povrchu.

Spectral CT poskytuje informace o složení v libovolném bodě vzorku a doplňuje tak nejmodernější schopnosti TESCANu v oblasti strukturálního zobrazování. Se Spectral CT mohou vědci nově vidět i ty nejjemnější změny ve složení a čistotě materiálu a také od sebe odlišit materiály s nízkým kontrastem, jako jsou například polymery.

TrueContrast™ poskytuje rozlišení mezi fázemi, které běžné micro-CT (vlevo nahoře) nedokáže rozlišit. Plná spektrální analýza umožňuje multienergetické CT – v jediném skenování, které identifikuje pět různých chemických složení vzorku.

Spectral CT je jedinečný v tom, že nejen měří, kolik rentgenových paprsků je zastaveno vzorkem, ale také počítá jednotlivé rentgenové fotony. Rozdělením těchto fotonů podle jejich energie lze analyzovat spektrum a přesně určit útlumový koeficient vzorku. Díky tomu je možné vypočítat hustotu a vidět kontrast mezi různými materiály, což běžné micro-CT neumožňuje. Uživatel může identifikovat neznámé minerály na základě k-edge zobrazování a také odstranit artefakty z CT skenů nebo vypočítat koncentrace různých látek ve vzorku.

Spektrální CT je volitelným rozšířením pro všestranný a výkonný mikrotomograf TESCAN UniTOM XL a TESCAN CoreTOM, který je určen primárně pro výzkumy v oblasti geověd. Lze jej instalovat do již fungujících mikrotomografů, aniž by byla jakkoliv omezena funkčnost systému. Jedná se o kompletní hardwarové a softwarové řešení, které je integrováno do micro-CT systémů, s maximálním důrazem na jednoduchost přepínání mezi strukturními a spektrálními daty, kde stačí jedno kliknutí. Kompletní softwarová sada zahrnuje sběr, rekonstrukci a analýzu spektrálních dat.

Zjistěte více o Spectral CT a kompletním portfoliu dynamických micro-CT řešení společnosti TESCAN.

Oficiální tiskovou zprávu naleznete na tomto odkazu.

 

09.06.2022