TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Připomeňme si strhující atmosféru z panelové diskuze na MCM, které se zúčastnil pan Jaroslav Klíma, zakladatel TESCANu a současný CEO TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.

Začátkem září proběhl 16. ročník Mezinárodního mikroskopického kongresu (16th Multinational Congress on Microscopy – MCM), jednalo se o největší vědecký kongres pořádaný v Brně za posledních dvacet let, který přinesl mnoho úžasných setkání, vzájemné inspirace a radosti z dosažených úspěchů.

V rámci MCM proběhla 8. září panelová diskuze, jejímž tématem byl vývoj elektronové mikroskopie a problematika využití vědeckých výsledků v průmyslu. Moderování se ujal Daniel Stach z České televize, který má se zpovídáním špičkových vědců bohaté zkušenosti z pořadu Hyde Park Civilizace.

Pan Jaroslav Klíma a moderátor diskuze Daniel Strach

Pozvání do diskuze přijal i pan Jaroslav Klíma. Spolu s ním se do debaty zapojili špičkoví vědci a vědkyně. Držitel Nobelovy ceny za chemii Richard Henderson, profesorka univerzity v Ulmu Ute Kaiserová, která se ve svém výzkumu dlouhodobě věnuje transmisní elektronové mikroskopii, Quentin Ramasse, ředitel laboratoře SuperSTEM univerzity v Leedsu, a také partneři z brněnského ekosystému elektronové mikroskopie.

Na záznam z diskuze se můžete podívat zde. Doufáme, že vás strhne tak, jako nás!

 

09.12.2022