TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Pan Jaroslav Klíma, zakladatel TESCANu a současný CEO TESCAN ORSAY HOLDING, mezi řečníky panelové diskuze na 16. ročníku Mezinárodního mikroskopického kongresu v Brně

V rámci 16. ročníku Mezinárodního mikroskopického kongresu proběhne 8. září od 16:30 do 18:00 panelová diskuze, jejímž tématem bude vývoj elektronové mikroskopie a problematika transferu vědeckých výsledků do průmyslu. Moderování se ujme Daniel Stach z České televize, který má se zpovídáním špičkových vědců bohaté zkušenosti z pořadu Hyde Park Civilizace.

Pan Jaroslav Klíma, zakladatel TESCANu a současný CEO TESCAN ORSAY HOLDING

Pozvání do diskuze přijal i pan Jaroslav Klíma. Spolu s ním se do debaty zapojí špičkoví vědci a vědkyně. Držitel Nobelovy ceny za chemii Richard Henderson, profesorka univerzity v Ulmu Ute Kaiserová, která se ve svém výzkumu dlouhodobě věnuje transmisní elektronové mikroskopii, Quentin Ramasse, ředitel laboratoře SuperSTEM univerzity v Leedsu, a také partneři z brněnského ekosystému elektronové mikroskopie.

Debata s hvězdným obsazením a plná dobře mířených otázek bude skvělou příležitostí k naplnění cíle celého kongresu – spojit významné akademické vědce a zástupce komerční sféry, aby si vyměnili a sdíleli zkušenosti a výsledky výzkumu.

02.09.2022