TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Nový rastrovací elektronový mikroskop TESCAN CLARA s ultra vysokým rozlišením přináší zjednodušení uživatelského zážitku do materiálových věd a výzkumu baterií

Nově navržené funkce TESCAN CLARA zrychlují čas k datům prostřednictvím automatizace optimalizované pro pracovní postupy.

Brno, Česká republika – 3. května 2023 – Společnost TESCAN ORSAY HOLDING a.s. dnes představila novou generaci populárního rastrovacího elektronového mikroskopu (SEM) TESCAN CLARA s ultravysokým rozlišením (UHR). CLARA nabízí vylepšenou automatizaci, jež výrazně zjednodušuje používání a zkracuje dobu potřebnou k získání dat. Nový TESCAN CLARA UHR SEM je ideální pro výzkumné a průmyslové laboratoře, které vyžadují vysoce univerzální multimodální přístroj, který může být používán pro různé aplikace a jakýmkoli uživatelem.

TESCAN CLARA s ultra vysokým rozlišením přináší zjednodušení uživatelského zážitku do materiálových věd a výzkumu baterií

Uvedením nové generace TESCAN CLARA jsme vyšli vstříc našim zákazníkům po spolehlivém a funkčně bohatém UHR SEM, který se zároveň snadno používá,“ řekl Petr Klimek, Product Marketing Director pro Materiálové Vědy a Vědy o Zemi. „V zobrazovacích a kontrastních metodách s ultravysokým rozlišením je TESCAN CLARA nejuniverzálnějším špičkovým SEM na trhu. Nejnovější generaci nástroje jsme přidali nové funkce, díky nimž je CLARA přístupná každému uživateli. Vylepšená automatizace zajišťuje, že uživatelé nebudou muset zasahovat do systému a dolaďovat jej při každé změně zobrazovacích nebo analytických podmínek. To výrazně zkracuje dobu potřebnou k získání dat a činí špičkový CLARA UHR SEM přívětivým pro uživatele ze všech oborů a se všemi úrovněmi zkušeností.“

TESCAN CLARA je navržena tak, aby získala vysoce kvalitní snímek při velkém zvětšení z jakéhokoli vzorku – navíc s velmi konkurenceschopnými specifikacemi rozlišení při nízkých urychlovacích napětích. Zároveň je navržena tak, aby umožňovala charakterizaci vzorků pomocí nejširší škály kontrastních metod, včetně SE, BSE, filtrované BSE, úhlové filtrace SBE, CL a RAMAN.

Navrženo výzkumníky pro výzkum
CLARA je hardwarově i softwarově optimalizována tak, aby sloužila jako platforma s otevřeným přístupem, díky čemuž může být přizpůsobena potřebám různých výzkumných skupin. To umožňuje vysoce specifické hardwarové nastavení i softwarové skriptovací rutiny charakteristické pro danou aplikaci.

Pro výzkum baterií nabízí CLARA ideální poměr ceny a výkonu v kombinaci s různorodostí vzorků – bez předchozí přípravy lze zobrazit jakýkoli materiál baterií, včetně prášků, separátorů, průřezů elektrod atd.

Pro akademické výzkumné laboratoře je CLARA vysoce univerzálním a výkonným nástrojem, který lze použít v různých oblastech a aplikacích, včetně výzkumu kovů, energetických materiálů, nanoprototypů (senzorů), v geovědách a dalších

Pro průmyslové výzkumné a vývojové laboratoře je CLARA multimodálním nástrojem, který urychluje získání dat. Systém lze použít pro topografii, charakterizaci kontrastu materiálů, vysokokapacitní EDS/EBSD a zvládne i zobrazování malých prvků (méně než 10 nanometrů).

Pro zajištění kvality a analýzu poruch nabízí CLARA výkon s vysokým rozlišením, korelační pracovní postupy a variabilitu vzorků – díky novým funkcím, jako je automatické zarovnání a přímé nastavení kontrastu, je obsluha přístroje CLARA ještě rychlejší a jednodušší než dříve.

Pro více informací o nové generaci přístroje TESCAN CLARA navštivte naše webové stránky.

O TESCANU

TESCAN svým zákazníkům umožňuje výzkum a analýzu v nanorozlišení. Jeho řešení se uplatňují v geovědách, materiálových vědách, polovodičovém průmyslu a ve vědách o živé přírodě. Společnost má třicetiletou historii vývoje inovativních elektronových mikroskopů, mikrotomografů a souvisejících softwarových řešení pro uživatele z mnoha oblastí výzkumu a průmyslu. Příkladem je také 4D-STEM (4D rastrovací transmisní elektronový mikroskop) TENSOR, který byl jako první na světě od základu postaven pro zcela novou úroveň výkonu a uživatelského komfortu. Svým úsilím si TESCAN získal vedoucí postavení v mikro- a nanotechnologiích. Společnost sídlí v Brně v České republice a zaměstnává více než 750 lidí v závodech po celém světě.

Pro více informací navštivte tescan.cz.

Kontakt pro média:

Barbora Novosadová

barbora.novosadova@tescan.com

+420 530 353 522

 

03.05.2023