TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Máme za sebou rekordní výsledky, rok 2022 přinese další výzvy

Přestože ekonomické výsledky loňský rok nejsou ještě přesně uzavřené, je zřejmé, že rekord z roku 2020 bude opět překonán. TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., tehdy zvýšil konsolidované tržby o 7,5 procenta na 2,24 miliardy korun. Pětinásobně se zvýšil také zisk před zdaněním (EBITDA), který dosáhl 172 milionů korun ve srovnání s 30 miliony v roce 2019. 

Objem tržeb se v roce 2021 opět zvýšil a překonal hranici 2,6 miliardy, stejně jako počet expedovaných přístrojů, který meziročně vzrostl o zhruba 10 % a činil 310 přístrojů z kategorií SEM, FIB-SEM a micro-CT. K nárůstu došlo i přes pokles odbytu do Asie a komplikace související s pandemií koronaviru.

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., v současnosti směřuje zhruba tři čtvrtiny produkce do oblasti materiálových věd, těžařství nebo mineralogie. „Chceme se více zaměřit také na oblast živých věd. Máme ambiciózní plán do pěti let minimálně zdvojnásobit tržby. Trh existuje a stále poroste, do letošního roku vstupujeme s objemem celkových objednávek v hodnotě přes jednu miliardu korun,“ uvedl CEO Jaroslav Klíma.

CEO Jaroslav Klíma

Podle Jaroslava Klímy TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., vstupuje do další existenční fáze, která bude typická zrychleným růstem. Zároveň se, vzhledem ke svému věku, rozhodl nekandidovat do dalšího funkčního období na pozici generálního ředitele. Akcionáře a vedení holdingu proto tento rok čeká několik velkých výzev v čele se jmenováním nového CEO a identifikace strategických partnerů v oblasti inovace technologií a investic. 

Tyto výzvy jsou přijímány optimisticky a celý holding je v ekonomicky dobré kondici. V souvislosti s růstem plánuje jeho vedení dále expandovat a nabírat nové spolupracovníky. Jejich počet celosvětově překročil v loňském roce 650, většinu z nich najdeme v Brně. 

02.02.2022