TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Zoologie a biologie rostlin

Vysoké rozlišení a velká hloubka ostrosti činí ze skenovací elektronové mikroskopie (SEM) skvělou metodu pozorování topografie biologických vzorků, jako jsou zkameněliny zvířat a rostlin, kosti, hmyz, rostliny, a dokonce i drobní živočichové.

Vědy o živé přírodě

Zoologie a biologie rostlin

Ať již jde o velikost vzorku, zobrazování ve vysokém rozlišení, výběr detektorů, nebo analytický výkon, velká variabilita systémů TESCAN SEM dokáže pokrýt potřeby všech zákazníků.

Detail of a soil mite

Půdní roztoč – detail

  • Naše patentovaná unikátní technologie Wide Field Optics™ umožňuje vědcům snadno přepínat mezi jednotlivými režimy zobrazení.
  • Mimořádně velké objekty lze pozorovat při malém zvětšení bez zkreslení v Režimu Wide Field. V kombinaci s pětiosým, plně motorizovaným manipulátorem lze snadno nastavit ideální kompozici scény.
  • Režim hloubky (Depth mode) je uzpůsoben k maximalizaci hloubky pole při větším zvětšení, což je ideální například pro zobrazování vzorků se složitou topografií, jako jsou povrchové struktury na listech rostlin.
  • Režim rozlišení (Resolution mode) umožňuje vysoké přiblížení pro zobrazení konkrétních detailů vzorku při vysokém zvětšení a rozlišení.
  • Velké vzorky, které nelze pokovit, jako jsou zkameněliny nebo vzácné artefakty, lze pozorovat za proměnlivých tlakových podmínek v režimu UniVac s detektorem LVSTD.
  • Dynamické mikro-CT umožňuje výzkumníkům vizualizovat 3D změny během nepřetržitých pokusů in situ, a to nedestruktivní metodou, která umožňuje například sledovat klíčení semen.