TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Výroba a vývoj displejů

Vývoj displejů zažil v posledních letech překotný vývoj, jehož výsledkem jsou vysoce kvalitní displeje, které poskytují ostrý a jasný obraz, široké pozorovací úhly, živé barvy. To vše s haptickou vrstvou, umožňující dotykové ovládání.

Semiconductors

Výroba a vývoj displejů

V současnosti jsou nejrozšířenější dva základní typy displejů: tenkovrstvé tranzistorové displeje z tekutých krystalů (TFT-LCD) nebo displeje na bázi organických sloučenin světelných diod (OLED), které nabízejí vysoce kvalitní obraz při nízké spotřebě energie. Displeje LCD a OLED obsahují jak extrémně tvrdé materiály (molybden, nitrid titanu), tak extrémně měkké materiály (například slitiny stříbra). Jejich nehomogenní složení a silná tloušťka skleněných (nebo plastových) podkladů, organických mezivrstev a integrovaných dotykových obrazovek je pro SEM analýzy skutečnou výzvou.

Průřez kovových kontaktů a datových vedení v TFT displeji připravený pomocí Ga FIB

Průřez kovových kontaktů a datových vedení v TFT displeji připravený pomocí Ga FIB

  • TESCAN nabízí řadu nástrojů, které nachází uplatnění při vývoji a výrobě zobrazovacích technologií. Displeje jsou jemné struktury, které lze snadno poškodit elektronovým paprskem, ale TESCAN si  s tím dokáže poradit.