TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Sklo

TESCAN SEMs are of great benefit to the glass industry. Glass and its derived products are an important part of the automotive, construction, engineering and energy industry, among others.

Materiálové Vědy

Sklo

S materiály na bázi skla je třeba při zkoumání zacházet velmi opatrně. To platí i v elektronové mikroskopii, protože sklo je citlivé na působení vysokonapěťových elektronových paprsků. TESCAN proto nabízí unikátní režim UniVac, kde je díky variabilnímu nastavení tlaku možné pozorovat vzorky, které nemohou být pokoveny. Cílem analýzy skla v elektronovém mikroskopu je zlepšení jeho vlastností tak, aby lépe vyhovovalo konkrétnímu použití, ať již při použití v automobilovém průmyslu, solárních panelech, elektronice, nebo dalších aplikacích.

Struktura skla

Struktura skla

  • Skleněné vlákno je pokročilý materiál z extrémně jemného vláknitého skla, které je spojeno do kompaktní formy. Tato vlákna mají dobré tepelné a akustické vlastnosti, a proto se běžně používají jako izolační materiál.
  • Různé příměsi, jako jsou oxidy, křemičitany, fosfáty nebo borosilikáty, poskytují sklu další cenné vlastnosti, například dobrou odolnost vůči tepelnému šoku, zlepšení optických vlastností nebo dobrou chemickou odolnost. Unikátní vlastnosti skla se uplatňují i při přenosech signálu pomocí optických vláken.