TESCAN
menu
Sledujte nás:

Vybrané články

Nejnovější články

Dřevo, textil a papír

Vysoké rozlišení a velká hloubka ostrosti jsou schopnosti, díky nimž jsou skenovací elektronové mikroskopy TESCAN ideálním nástrojem pro pozorování topografie nevodivých materiálů, jako je dřevo, textil a papír.

Materiálové Vědy

Dřevo, textil a papír

Pro účely výzkumu nevodivých materiálů nabízí TESCAN FEG-SEM technologie zobrazování s nejvyšším rozlišením i při nízkých zrychlujících napětích. Výhody variabilního tlakového režimu UniVac a detektoru LVSTD využijete zejména při zkoumání vzorků, které nelze připravit pomocí standardních metod nebo pokovit. Mikro-CT navíc umožňuje vědcům nedestruktivně vizualizovat vnitřní strukturu a její vlastnosti, jako je pórovitost, zarovnání vláken a fázová distribuce. Dynamické CT umožňuje vizualizovat 3D změny vnitřních struktur v reálném čase.

Cashmere fibers

Vlákno kašmíru

  • Textilní výrobky lze vyrábět z široké škály materiálů. Mezi tyto materiály patří materiály živočišného původu (například vlna a hedvábí), materiály získané z rostlin nebo keřů (například bavlna, len nebo juta), materiály minerálního původu (například sklo, vlákna a azbest) a syntetické materiály (například polyester nebo nylon).
  • Textilie mohou být vyráběny s různými vlastnostmi v závislosti na typu a tloušťce konkrétního vlákna.
  • Papír je materiál, který se vyrábí lisováním vláken, jako je celulózová buničina. Používá se v mnoha průmyslových odvětvích.
  • Dřevo je organický materiál, který se používá ve stavebnictví a nábytkářském průmyslu. Mezi další dřevěné výrobky patří lepené laminované dřevo, dřevěné konstrukční panely, překližky, dřevotřísky a kompozitní panely.